________________________________________ HOROLEZECKÝ ODDÍL PELHŘIMOV__________________________________________

AROUND KAMÝK TRACK

AND

EL KRAKONOŠ EXPEDICION

2009

Po upršenym vejkendu v Želivě sme se s Kubou vydali za lezbou na vltavskou žulu… Lezbomilové básní jak o Kamíku tak o Rovišti , leč Roviště povětšinou přecpané Těmito jest a tak naše volba padla na Kamík.

          Cesta Marií (můj samohyb tipu Favorit) ubýhala rychlostí obrovskou a tak než minutovka stačila dvakráte oběhnout kolem ciferník , byli sme v kempu 1 ( z obce Kamík nad Vltavou pokračovat po selnici podél řeky a u malé stěnky zaparkovat. ) kterýžto nám poskytoval starý  lom. V něm je i pár odjištěných cest a tak můžete jako mi ještě před spanim něco potrápit u nás to byla jakási plotnová 7. Po jednocestovém potrapování  a pár pivech sme se vydali do Kamíku do hospůdky – vřele doporučuju hospůdku Lobkovic – je kousek za mostem vlevo.

          Ráno po nutné kávě a špeku sme vyjeli na Kamík…Kzba tu už byl na čundru a tak to tu zná…Marii sme zaparkovali u chat a jali sme se hledati skály…. Po sedmi kilometrech do kopceskopce  jsme se shodli že skály sou asi pětset metrů od auta v první zátočině a tak sme celý pochod absolvovali znovu , leč podél vody mimo cestu, což je zajímavé hlavně při překonávání přítoků.Pokud někdo bude v této oblasti a nebude mít chuť lézt, nechť podnikne tento nelehký , náročný leč hezký výlet. Ale čo bolo to bolo , hlavně že sme se dostali na místo – Velká Jezerní Stěna … co o ní říct… asi třicetimetrová žulová stěna vycházející z vody. Cesty na ní jsou většinou nově a dobře odjištěny obtížnost od 4 po 9 s tím že vetšina těžších cest začíná z vody, většinou spárové lezení. Mi jakože na rozlez dáme šestku s poetickým názvem ,,Prdel“  …. Šestka je to rozhodně hodně moc poctivá řekl bych hooodně sedmě se podobající , vede spárou která se u výlezu rozevírá a tím přidává lezci na posranosti.  Jako další cestu sme si vybrali ,,Dravou Spáru 7+“ a to je  humus…vylezli sme do půlky, párkrát zapadali a vzdali. Zdrcháni a unaveni trekem a lezbou sme se museli přesunout na obhlídku skály z vody = koupačka ve smradlavé Vltavě. Poslední počin , který sme na Kamíku spáchali byla cesta za 7+ bohužel pro mě nepamatovatelného jména. Je to pěkný koutek a spárky nad vodou  o výšce dvaceti metrů….. vylezli sme toho málo , ale zdejší tip lezení prostě neovládáme …je to pro nás HC a tak své zadnice přesouváme na Roviště.

          Ve zdejším superkomunistickym kempu si dáváme gulášek a jdeme obhlédnout situaci . Dáváme si na dobrou noc nějakou šest plusku v sekroru El Krakonoš a vracíme se do marie…zde chutnáme něco z naší bedýnky , také po kapkách z jindřichova hradce , a následuje přesun do hospody. Z hospody opět do Marie , přejíždíme za zákaz vězdu k chatě , která nese skvostný nápis na štítě- Družba . Zde dopíjíme piva, a za probírání politické a zemědělské situace usínáme. Ráno se budíme až v devět a tak po vydatné snídani (výborná záležitost…špek , na něm osmahnout brambory , cibulku , houby a grilovací tyčinky) vyrážíme za polezenicí. Zacházíme do sektorů více vlevo a zde se dopouštíme hlavní chyby… jako první ranní (spíše polední) cestu dáváme oba na prvního krásnou , leč hodně poctivo sedmu nesoucí jméno ,,kulečníková koule“. Zde se nám podařilo pěkně a dokonale se strhat jako koně…vracíme se do sektoru El Krekonoš a vidíme že cesta podle které se jmenuje celý sektor -  ,,El Krakonoš“ 7+/ 8-  je víjmečně  neobsazená. Je to perla levé části Roviště a máme na ní zálusk už od včerejška a tak se do ní pouštíme.  První půlka vede po silových polomadlech , následuje blbej boulder , rajbasy jak sviň , pak se dostat do díry pod převis, tu cvakout starou smici, no hender , zalomit záda a rychle přeťapat převis než dojdou síly…..tato cesta  dokonala dobře načatou zkázu a my se belháme zpátky k Marii. Cest sme dali sice pár, zato si ale myslim, že všechny jsou hodnotný a se svejma výkonama sme rozhodně spokojeni a ostudu Pejru sme určitě neudělali….

            Obě oblasti určitě doporučuju…je to od nás kousek. Kamík a jeho Velká Jezerní Stěna je spíš těžký lezení a bez základů spárovýho lezení se tam vůbec nemusí jezdit , ale Roviště je prostě pro každého.

 

        Mějte se hezky , ať vám to leze a příští tejden Nám držte na Dachstein palce. ¨

       Ahoj Mates

26.07.2009 23:34:12
rybman
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one