________________________________________ HOROLEZECKÝ ODDÍL PELHŘIMOV__________________________________________

Zimní putování

Tak se nám pomalu blíží zima a špatné počasí, které částečně omezuje možnosti lezení venku. Většina lezců se přesunuje do tělocvičen, anebo přecházejí na úsporný režim. Při čekání na první ledíky se chci porozhlédnout po nových oblastech a chci si užít každou novou věžičku nebo stěnku ze které bude rozhled do blízkého i dalekého okolí. Pokusím se vždycky něco málo sepsat o každém takovém výletu, ale popíšu spíš příjezd, počet cest atd. Tím, že vylezu 2 nebo 3 šestky a pak se tam někde zleju vás zatěžovat nebudu:)

Kuba

Martinka – Pálava

Na Pálavu jezdím snad od narození a ještě nikdy

jsem tam nelezl. Což částečně způsobilo to, že se tu leze pouze od podzimu do konce roku tzn.: 1.9. do 31.12. Kůli tomu, že se tu leze jen část roku se nikomu moc nechce investovat do přejištění a tak se tu setkáte i s dosti letitou skobou. Taky nějaký volný kamen se najde.. Jinak se, ale jedná o krásné lezení v 70 metrové vápencové stěně (my to měli na 4 délky). Skále je ojetá pouze nepatrně bohužel jak už to na vápně bývá tak nejvíce vyleštěno je v místech, kde je to horší s jištěním a každý si desetkrát vyzkouší jestli mu ta noha opravdu neuklouzne:).

Jinak, ale doporučuju, protože ty rozhledy stojí zato. Taky nezklame zakončení výletu v některém ze sklípků v blízkých Horních Věstonicích.Průvodce

Co se o oblasti píše jinde – Lezeni atd

Foto - rajčeMěsíční  údolí – Poříčí nad Sázavou

Důvod návštěvy  Měsíčáku byl prostý. Jeli jsme kolem do Prahy na Festival Alpinismu, a jak se na konec ukázalo, byl to nejhezčí zážitek z celého víkendu. Jedná se o starý lom, který není nijak moc vysoký, ale všechno dožene tím, že ukrývá několik překrásných cest. Jsou tu jak spárky na sokolíka, tak i kolmé stěny s pidi lištama, atd..

Budu se opakovat, ale taky bych doporučil návštěvu. Na den to rozhodně stojí zato.Průvodce

HO Benešov

Foto - rajče


Těpic Kuba
.
24.11.2009 17:45:26
rybman
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one