horolezecký oddíl Pelhřimov, dětský sportovní oddíl

JAK SME LEZLI V LEŠOVĚ

Inu tedy přátelé…pohodlně se usaďte,obejměte své milé,načněte láhev sklepmistra a čtěte, jak parta neohrozitelných, ničím nezastrašitelných jinochů na lezbu vyrazila…

 

Je šestnáct deset čtrnáctého listopadu a já čekám na stěně, kdo asi dnes dorazí a kdo z nich asi tak pojede se mnou do Lešova už dneska večer… jsem ohromen…nečekaná účast přišel Arny a Petr…z toho přesně polovina byla pevně odhodlána vyrazit se mnou na pospas kruté přírodě a lesním skřítkům….. tak tedy po páté hodině usedám s Petrem do auta, ještě něco ponakoupit a hurá k Lešovu.

       …tma…mokro…pravá bota po kotníky v louži….takhle mě uvítal Lešov po vystoupení z auta…ještě že střecha Bivaku poskytuje relativní sucho a závětří….ubytovali jsme se tedy, rozdělali oheň a při vínu a trochu těch destilátů čekali na ostatní.

         Konečně sme se dočkali a Šimi,Vesi,Filip,Bumby a Johny dorazili…zbytek večera vám líčit nebudu…zaprvé si to jistě dokážete představit a za druhé si taky toho mnoho nepamatuji. 

 Ráno bylo kruté, ale opravdové. Arny přijel něco kolem sedmé, vstát se mi vůbec nechtělo, ale viděl sem že zbylo v base jedno pivo , které mi pomůže překonat ranní problémy ...nebylo co řešit.

  Chlapci spinkají – foto by Petr

Začátek dne sme jen nadšeně pobíhali kolem šutráků a čistili jsme… zbabělci zbaběle odjeli pracovat, nebo jinak se angažovat jinam a tak sme zbyli já, Arny a Petr…Brzy po devátý  dorazil Kuba….Patří mu velký dík, protože celý den udržoval oheň a tímto se staral o naše blaho.  

          Konečně se začlo lízt…první přišel na řadu nový boulder ,,vo nehet“ krátká leč za mokra výživná převislá hranka…jelikož necelou hodinu před prvnim pokusem byl kamen čištěn, bylo to promočený a uklouzaný, ale o to zajímavější.

Mates v cestě ,,Vo nehet"  foto by Petr      

Další přišel na řadu nový boulder z dílny Arnyho ,,Skoro zadarmo“ . Jako jediná byla tahle hrana suchá a tak sme se v ní vyřádili do syta.

 Pepa DV v boulderu ,,Skoro zadarmo"

 Pak přijel Pepa, což už samo o sobě znamenalo, že přijdou na řadu prásky…a taky že jo…v kameni Dreem time ve stejné části jako boulder ,,Street of London“ vznikl v Lešově nejtěžší, zatím bez přelezu projekt ,,Fixuj jako Graham“ orientační obtížnost 7B. Na něm sme strávili v podstatě zbytek dne.

Pepa ve svém ,,Fixuj jako Graham" - foto by Petr

Vysušování (vařičem, toaleťákem a mágem), vymejšlení a krokování se točilo pořád dokola a ostrá struktura místní žuly si brzo vybrala svou daň a dlouho odpoledne už jen pomyšlení, že se prsty znovu dotknou kamene bolela.

          Co dělat když je chyt mokrej a neb prophanbuthan forewer

 Posezení u ohně, buřtů a teplého čaje to jistilo….musel to být ale neuvě

řitelně krásnej pohled, jak se hromádka zbídačenejch, potrhanejch, unavenejch pololidí válí kolem ohně. Nicméně i přes všechny tyhle skutečnosti ta hromádka byla šťastná a nadmíru spokojená že se mohla takhle doničit. Buřty došli, poslední pokusy o některé přelezy potvrdily to, že odebrat se do svých domovů bude nejrozumnější rozhodnutí které můžeme udělat…………………..

 

Marie (můj ne v dokonalém stavu Favorit) skákala a naříkala po silnici na Cerkev a já si liboval v rozedřených prstech a v krásných vzpomínkách, který na tenhle prolezeném a propitej víkend.

 

S díky za pozornost se s vámi loučí váš regenerující Mates

 

Přítomní kterým patří dík a zdar: Kuba , Petr , Pepa , Mates , Pepa , Arny, Vesi, Šimi, Johny, Bumby, Filip, Roman a Kačka.

 Ještě klasická PSka: omluvte muj pravopis, opravdu, ale opravdu to po sobě nehodlám kontrolovat.

            

 

16.11.2008 23:29:57
rybman
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one